Dilovası Medya – Dilovasının Haber Kaynağı

Çavuşoğlu ABD’nin yeni kabinesiyle tanıştı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Donald Trump’ın yemin töreni için gittiği ABD’nin Washington kentinde yeni kabinede yer alacak isimlerle buluştu. Trump’ın bağışçıları için düzenlediği, smokin ve papyonun zorunlu olduğu akşam yemeğinde Çavuşoğlu, müstakbel mevkiidaşı Rex Tillerson’la da tanışma fırsatı buldu.

Çavuşoğlu ABD’nin yeni kabinesiyle tanıştı
20 Ocak 2017 - 14:07 'de eklendi ve 280 kez görüntülendi.

ABD’de bugün yemin ederek görevine başlayacak Donald Trump’ın bağışçılarına teşekkür etmek için düzenlediği akşam yemeğinin davetlileri arasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da vardı.

Çavuşoğlu Twitter hesabından, Dışişleri Bakanı adayı Rex Tillerson ve Savunma Bakanı adayı James Mattis’le çekilmiş fotoğraflarını paylaştı.

Washington’da Meclis Başkanı Ryan, Yeni Savunma Bakanı Mattis ve Hazine Bakanı Mnuchin ile görüştük. pic.twitter.com/8RNSOroRlm

– Mevlüt Çavuşoğlu (@MevlutCavusoglu) 20 Ocak 2017

Trump, yemin töreni öncesi Washington’da bağışçıları için verdiği “black tie” ismli yemeğe katılanların smokin giyme ve siyah papyon takma zorunluluğu bulunuyor.

Yeni First Lady Melania Trump’ın ışıl ışıl elbisesiyle göz dolduruğu gecede Trump, “Amerika’yı yeniden harika yap” sloganını tekrarlardı ve çok çalışma sözü verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER