Dilovası Medya – Dilovasının Haber Kaynağı

İşçi Maaşları Gayrimenkulemi Yatırılıyor?

İşçi Maaşları Gayrimenkulemi Yatırılıyor?
04 Şubat 2017 - 1:10 'de eklendi ve 457 kez görüntülendi.

İşçi Maaşları Arsaya Yatırılyor,
Dilovası Belediyesi Temizlik ihalesinin 15 yıllık sürekli kazananı olan Özalp Turizm, işçiler için aldığı paraları gayrimenkulde değerlendirdiğiiddia ediliyor.
İşçiler Faturalarını Kredi Kartı İle Ödüyor
İşçiler, her ayın en geç 20’sine kadar alması gereken maaşlarını alamadığı için mağduriyet yaşıyorlar. Üstelik bu mağduriyet artık tamamen rutine bağlandı.

İşçiler, kredi kartlarına takla attırarak geçimini idame ettirmeye çalıştıklarını ancak bunun kendilerine pahalıya mal olduğundan yakınıyor.
Kredi kartlarının son ödeme tarihinde borcunu ödeyemeyen işçiler, elektirik, su gibi ana giderlerden de faiz yediklerini belirtiyor. Konuyla ilgili ne belediye başkanı Ali Toltar’dan ne de Özalp firmasının sahibi Fuat Özalp’ten doyurucu açıklama gelmiyor.

Fuat Özalp’in yaşanan maaş krizini, belediyenin kendi hesabına para yatırmadığına bağladığı iddia ediliyor.
Özalp Turizm İhaleyi Faiş Fiyata Aldı
Çevre temizlik ve personel alım ihalesini emsallerine göre fahiş fiyata almasıyla bilinen Özalp Turizm, bu konularla ilgili olarak müfettişlerin markajına girmiş, Dilovası Belediyesinin hesapları didik didik edilmişti.
Ortalama 200’ün üzerinde belediye çalışanı Özalp tarafından zamanından ödenmeyen maaşlar nedeniyle kriz yaşıyor.
450 Bin Nüyuslu Gebze 53 Milyona
45 Bin Nüfuslu Dilovası 36.5 Milyona Temizleniyor
450 bin nüfuzlu Gebze 53 Milyona temizlenirken 45 bin nüfuslu Dilovası 36.5 milyona temizleniyor. Dilovası yüz ölçümü ve nüfus olarak Gebzeden küçük olmasına rağmen çıkan bu rantın Belediye yetkilileri tarafından bölüşüldüğü idia ediliyor.
Parasını alan Özalp işçi parasını neden ödemiyor?
Dilovası Belediyesindeki alacaklarını alamadığını iddia eden Özalp Turizm Dilovası Belediyesinden alacağına karşılık aldığı gayrimenkulleri paradan saymıyor.

Gayrimenkulleri işçilerin parasını ödemek için Bankalara teminat göstereceği yalanı ile alan Özalp Turizm yetkilileri sorulara kaçamak cevap veriyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER